© Rahi Rezvani

Everywhere is here

NDT 1
do 13 mei - za 29 mei
do 13 mei ’27
-
za 29 mei ’27

In Everywhere is here onderzoeken we twee uitgesproken perspectieven binnen de hedendaagse dans; elk poëtisch en beeldend op hun eigen manier. We presenteren een wereldpremière van onze associate choreograaf Marco Goecke en duiken opnieuw in de meeslepende wereld van Ties Unseen (2024) van choreograaf Christos Papadopoulos.

Programma

Marco Goecke Wereldpremière
Christos Papadopoulos Ties Unseen (2024)

Na het creëren van elf NDT-werken in de afgelopen decennia zijn we trots om associate choreograaf Marco Goecke weer bij ons te verwelkomen voor een wereldpremière. Dit nieuwe, persoonlijke werk is ontstaan in samenwerking met de NDT 1-dansers; het viert hun uitzonderlijke veelzijdigheid en zet hun unieke karakters en gezamenlijke energie volledig in de schijnwerpers. Goecke vertelt: “Dit nieuwe werk benadrukt mijn sterke band met NDT, gebaseerd op wederzijds vertrouwen, artistiek onderzoek en diepgaande kennis van de talenten van de dansers.” Goeckes emotionele en complexe bewegingstaal ontvouwt zich in deze nieuwe creatie met meedogenloze focus en vlijmscherpe details, waarmee hij een intense en instinctieve wereld creëert waar hij om bekendstaat.

Garderobe en drankje  
Garderobe en een pauzedrankje zijn inbegrepen. Heeft het evenement geen pauze, dan ontvang je het drankje na afloop.  

We keren terug naar de ode aan onzichtbare krachten van choreograaf Christos Papadopoulos: Ties Unseen (2024). In dit werk onderzoekt hij subtiele, alledaagse verbindingen die vaak onopgemerkt blijven, maar ons leven toch sterk beïnvloeden. “We hebben elkaar echt nodig, net als alles in de natuur. Niet alleen om te overleven, maar ook om het leven makkelijker en plezieriger te maken. Dit verlangen staat centraal in mijn werk,” aldus Papadopoulos. Op een aanzwellende elektronische soundtrack zien we hoe de dansers synchroon over het podium bewegen, zonder daarbij hun individualiteit te verliezen. Ze verbeelden zo een beeldschoon en complex collectief systeem dat continu in ontwikkeling is, voor een hypnotiserende theaterervaring die je langzaam maar zeker meevoert.

Ooievaarspaskorting  
Houders van een Ooievaarspas krijgen 50% korting op de toegangsprijs van dit evenement. Om te boeken dienen wij de pas te registeren. Neem daarom contact op met ons bespreekbureau om kaarten te reserveren.   

Wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Ga naar wenslijstje