Srefidensi Dey Den Haag
-
vr 28 nov ’2513:00 - 18:00Amare
-
vr 28 nov ’2519:45 - 22:30Danstheater
Vrije plaatskeuze Pay what you can 10,- € 10,00 Pay what you can 15,- € 15,00 Pay what you can 20,- € 20,00 Pay what you can 25,- € 25,00
Overdag kun je genieten van creatieve workshops, kinderactiviteiten, livemuziek, panelgesprekken en een bruisende culture markt. In de avond nemen we je mee in een inspirerende mix van theater, dans, muziek, storytelling, spoken word, dialoog en feest. Een programma vol indrukwekkende optredens en persoonlijke verhalen, waarin trots, identiteit en toekomstkracht centraal staan.
Dit programma weerspiegelt de ‘alakondre’ rijkdom van de Surinaamse cultuur in al haar diversiteit: van Inheemsen tot Afro-Surinamers, Marrons, Hindoestanen, Javanen, Chinezen en Boeroes. Samen slaan we bruggen tussen generaties, culturen en gemeenschappen. Vanuit het hart van Den Haag vieren we niet alleen een historische mijlpaal, maar ook de kracht van een gedeeld verleden en het perspectief op een verbonden toekomst.
Op 25 november 1975 kreeg Suriname officieel zijn onafhankelijkheid van Nederland. Sindsdien wordt deze dag herdacht als Srefidensi Dey, letterlijk ‘dag van zelfbeschikking’. Het markeert het begin van een nieuw tijdperk voor het Surinaamse volk, en de start van een omvangrijke migratiestroom naar Nederland met Den Haag als belangrijk thuis voor velen. Precies 50 jaar later staan we stil bij de reis, de verhalen en de trots die leeft in de Haagse diaspora. En dat doen we samen met cultuur, de Surinaamse en Haagse gemeenschap en krachtige herinneringen.
Dit programma is een samenwerking tussen Amare, The Black Hague Experience en de Gemeente Den Haag.