Varekamp plays Armstrong
-
Sun 5 Oct ’2515:00 - 17:30Kunstenplein
Michael Varekamp is tien jaar als hij een LP van Louis Armstrong vindt in de platenkast van zijn vader. Hij kan maar een ding denken: ’Dat wil ik later ook!’. Een decennium later studeert hij cum laude af aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Sindsdien treedt hij op over de gehele wereld en maakte tournees met o.a. Dutch Swing College Band, Fra Fra Sound, Scott Hamilton, Louis van Dijk, David Murray en Lester Bowie.
Hij wordt tot in het buitenland gelauwerd. Zo ontving hij in Japan de Kobe Award en werkte hij als enige Europeaan met Jazzmobile Inc. in New York. Hij stond op prominente plekken in de wereld zoals Jazz at Lincoln Center en het Koninklijk Concertgebouw. Hij ontving als gastsolist een Edison met The Preachermen, trad op met Branford Marsalis en tourde door heel Europa met Miles Davis’ saxofonist Sonny Fortune. Hij schreef muziek voor de film Shabu die in 2021 de IDFA Award won voor beste jeugddocumentaire en in 2022 een Gouden Kalf ontving voor beste lange documentaire. Recent verschenen de albums Spirits en More Elektra die enthousiast werden ontvangen door publiek en pers.
Podium De Nieuwe Kamer
Podium De Nieuwe Kamer (PDNK) organises jazz concerts at various venues in The Hague. PDNK focuses mainly on musicians who have a connection with the region of The Hague. During the intermission, we ask for a contribution to maintain jazz on this stage.
Brasserie Amare serves at the Kunstenplein.
Credits
Michael Varekamp trompet / vocals
Rolf Delfos tenorsax
Wiboud Burkens toetsen
Harry Emmery contrabas
Erik Kooger drums