wo 5 nov ’25 / 19:45
Less is More
Introdans
© Hans Withoos

Less is More

Introdans
wo 5 nov / 19:45
wo 5 nov ’25
19:45
Prikkels ervaren we allemaal anders. De artistiek directeur van Introdans, Roel Voorintholt, heeft al tien jaar ervaring met neurodiversiteit. Het wakkerde zijn voorliefde aan voor de kunst van het weglaten. Met Less is More stelde hij een in- en opgetogen programma samen met werken die eenvoud, rust en momentum belichamen.

Programma

Hans van Manen Squares
Lucinda Childs Canto Ostinato
Fernando Melo nieuw werk
Igor Bacovich & Iratxe Ansa nieuw werk
Sidi Larbi Cherkaoui Fractus V (fragment)
Squares van Hans van Manen is een tijdloos en ijzersterk meesterwerk, op muziek van Satie. De gelauwerde choreograaf beschouwt het als een van zijn beste creaties. Canto Ostinato brengt velen in vervoering. Niet alleen door de compositie van Simeon ten Holt, maar ook de gelijknamige, intense choreografie van Lucinda Childs. Fernando Melo en Igor Bacovich & Iratxe Ansa, die allemaal op eigen wijze de kunst van het weglaten verstaan, komen met nieuw werk.

Less is More sluit af met een kort fragment uit Fractus V van Sidi Larbi Cherkaoui. Hij gebruikt in dit stuk de filosofie van Alan Watts over het loslaten van zorgelijke gedachten. Een aantal dansers reflecteert met lichaamstaal op de woorden van Watts.

Garderobe en drankje
Garderobe en een pauzedrankje zijn inbegrepen. Heeft het evenement geen pauze, dan ontvang je het drankje na afloop. 

Ooievaarspaskorting  
Houders van een Ooievaarspas krijgen 50% korting op de toegangsprijs van dit evenement. Om te boeken dienen wij de pas te registeren. Neem daarom contact op met ons bespreekbureau om kaarten te reserveren.