za 6 dec ’25 / 15:00
Engelse kerst en het mysterie van het wandkleed
Ciconia Consort

Engelse kerst en het mysterie van het wandkleed

Ciconia Consort
za 6 dec / 15:00
za 6 dec ’25
15:00

Een ster aan de hemel en drie koningen… Waarschijnlijk denk je aan Caspar, Melchior, Balthasar en de stal van Bethlehem. Maar Ciconia Consort neemt je dit concert mee naar het jaar 1066, waar drie koningen strijden om een kroon. 

Programma

Gerald Finzi Intrada uit Dies natalis, Op. 8
Peter Warlock Capriol Suite
Ralph Vaughan Williams Concerto Grosso
Granville Bantock Scenes from the Scottish Highlands: Suite for string orchestra
Frank Bridge Sir Roger de Coverley
Benjamin Britten Simple Symphony for string orchestra, Op. 4
Gustav Holst Jig uit St Paul's Suite in C, Op. 29 No. 2

de liefde waarmee de Ciconia’s de stukken uitvoeren is hartverwarmend.

Luister

Kerst-passe-partout 

Geniet van twee Ciconia kerstconcerten voor € 50
Vrijdag 28 november Engelse Kerst en het lied van de leeuwerik
Zaterdag 6 december Engelse Kerst en het mysterie van het wandkleed

Bestel de passe-partout

 

 

Een heldere ster die aan de hemel verschijnt, leidt Willem de Veroveraar over zee naar Londen om daar in de Westminster Abbey op Eerste Kerstdag te worden gekroond tot koning van Engeland. Het verhaal werd vereeuwigd op het 70 meter lange historische Tapijt van Bayeux, dat is omgeven door mysteries. Auteur Renée Vink schreef speciaal voor dit concert een historische kerstdetective. Het verhaal krijgt tijdens het concert een prachtige voordracht en is verweven met de muziek.

Beleef de rijke Engelse middeleeuwen met kathedrale muziek van Vaughan Williams, antieke dansen van Warlock, sprankelende volksmelodieën van Britten en dromerige Scottish Highlands van Bantock. En natuurlijk zal Dickens’ kerstklassieker A Christmas Carol niet ontbreken met de bruisende countrydans Sir Roger de Coverley.

Garderobe en drankje
Garderobe en een pauzedrankje zijn inbegrepen. Heeft het evenement geen pauze, dan ontvang je het drankje na afloop. 

Ooievaarspaskorting  
Houders van een Ooievaarspas krijgen 50% korting op de toegangsprijs van dit evenement. Om te boeken dienen wij de pas te registeren. Neem daarom contact op met ons bespreekbureau om kaarten te reserveren.