French Chaos-the birth of the Symphony

Orkest van de Achttiende eeuw
za 24 okt / 20:15
za 24 okt ’26
20:15
Het Orkest van de Achttiende Eeuw gaat met French Chaos terug naar de Franse barokke roots waar het meer dan veertig jaar geleden wereldberoemd mee werd onder leiding van Frans Brüggen. Nu, meer dan tien jaar na de dood van de oprichter van het orkest, brengt O18c onder muzikale leiding van violist Emmanuel Resche-Caserta een ode aan Franse barokmuziek over chaos en de vier elementen.

Programma

Jean-Féry Rebel Les Élémens
Michel-Richard Delalande Suite from Les Éléments
Jean-Philippe Rameau Ouverture de Naïs
Nicolas Clérambault Le Soleil vainqueur des Nuages
Het ontstaan van het universum, en de overgang van chaos naar orde wordt op kleurrijke wijze, en soms met verrassend moderne klanken, uitgebeeld in minder bekende parels uit de Franse barok. Sopraan Emmanuelle de Negri soleert in een cantate over de triomf van de zon op de wolken: het licht overwint de duisternis.

Orde scheppen in chaos was een terugkerend thema in het Franse rationalisme tijdens de Verlichting, en diende in de muziek als inspiratiebron voor een nieuwe manier van componeren. Deze samenwerking met het Centre de Musique baroque de Versailles viert de vernieuwende kracht van deze minder bekende, maar visionaire Franse componisten.

Garderobe en drankje  
Garderobe en een pauzedrankje zijn inbegrepen. Heeft het evenement geen pauze, dan ontvang je het drankje na afloop.  

Onderdeel van

Ooievaarspaskorting  
Houders van een Ooievaarspas krijgen 50% korting op de toegangsprijs van dit evenement. Om te boeken dienen wij de pas te registeren. Neem daarom contact op met ons bespreekbureau om kaarten te reserveren.   

Credits

Orkest van de Achttiende Eeuw
Emmanuel Resche-Caserta
muzikale leiding en viool
Emmanuelle de Negri sopraan

Wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Ga naar wenslijstje